Podcast Generator - en to no translation catalogue (298 entries)

en:  making a donation
no: gi en donasjon

en: (Auto Indexing)
no: (automatisk indeksering)

en: (HTML tags accepted)
no: (HTML er akseptert)

en: (it will be ignored)
no: (vil bli ignorert)

en: (this is good)
no: (dette er bra)

en: , an open source podcast publishing solution
no: , et open source publiseringsverktøy

en: - If you need to upload larger files you can use the
no: - Hvis du trenger å laste opp større filer kan du bruke

en: ...if not, you can set writing permission manually (via FTP, SSH, etc...) and make sure you have the privileges to change folder permissions on your server.
no: ... hvis ikke kan du gi skrivetillatelse manuelt (via FTP, SSH, etc...) og dobbeltsjekke at mappene faktisk har fått skrivetillatelse fra serveren.

en: A little description of your podcast.
no: En kort beskrivelse av din podcast.

en: Actual Length
no: Faktisk Lengde

en: Add
no: Legg til

en: Add / Delete categories
no: Legg til / Slett kategorier

en: Add a category
no: Legg til kategori

en: Add a new category:
no: Legg til ny kategori:

en: Adding...
no: Legger til...

en: Admin
no: Kontrollpanel

en: All
no: Alle

en: All Episodes
no: Alle Episoder

en: All the episodes have been indexed in the feed
no: Alle episoder vises i strømmen

en: Archive
no: Arkiv

en: Author
no: Forfatter

en: Author specified for this episode...
no: Spesefikk forfatter av denne episoden...

en: Author will be IGNORED
no: Forfatter vil bli ignorert

en: Author's email address
no: Forfatterens e-post

en: Author's email address not present or not valid
no: Forfatterens e-post er ikke gyldig

en: Author's email address not present or not valid.
no: Forfatterens e-post er ikke gyldig.

en: Author's name
no: Forfatterens navn

en: Back
no: Tilbake

en: Back to Admin
no: Tilbake til kontrollpanel

en: Back to category management
no: Tilbake til innstillinger

en: By calling periodically Podcast Generator via a cron job, you can check automatically the media folder for new episodes and regenerate the RSS feed.
no: Ved å kjøre en cron job mot Podcast Generator kan du automatisk gå gjennom media-mappen for nye episoder og regenerere RSS feeden.

en: Categories
no: Kategorier

en: Categories disabled
no: Kategorier er slått av

en: Categories file already exists...
no: Kategorifilen eksisterer allerede...

en: Categories file doesn't exist or empty...
no: Kategorien er tom eller finnes ikke...

en: Category added!
no: Kategori lagt til!

en: Category deleted
no: Kategori slettet

en: Change
no: Endre

en: Change Podcast Generator Configuration
no: Endre systemkonfigurasjon

en: Change Podcast Generator theme and aspect:
no: Endre temaer og aspekter:

en: Change Theme
no: Endre Tema

en: Change iTunes Cover Art
no: Endre iTunes-bilde

en: Change the episode date
no: Endre dato for episode

en: Change your podcast details
no: Endre dine podcast-detaljer

en: Check for updates
no: Søk etter oppdateringer

en: Choose a username and a password for the administration area:
no: Velg et brukernavn og passord for kontrollpanelet:

en: Choose among available languages *
no: Velg mellom tilgjengelige språk *

en: Config.php file already exists!
no: Config.php eksisterer allerede!

en: Continue
no: Fortsett

en: Copy and paste the URL below (including your unique key):
no: Kopier og lim inn URL nedenfor(inkludert den unike nøkkelen):

en: Copy the feed link and paste it into your aggregator
no: Kopier lenken og lim den inn i din aggregator

en: Copyright Notice
no: Kopirett (automatisk beskyttet av åndsverkloven)

en: Current image:
no: Nåværende bilde:

en: Customize your FreeBox
no: Rediger din FreeBox

en: Date and time of the episode have been modified (this might change the order of your episodes in the podcast feed).
no: Dato og tid for episoden er endret (dette kan endre rekkefølgen i strømmen din).

en: Date:
no: Dato:

en: Day
no: Dag

en: Dec
no: Des

en: Delete
no: Slett

en: Delete Categories
no: Slett Kategorier

en: Delete Category
no: Slett Kategori

en: Delete Episode
no: Slett Episode

en: Delete a category
no: Slett en kategori

en: Delete other episodes
no: Slett andre episoder

en: Deleting...
no: Sletter...

en: Disable them
no: Deaktiver kategorier

en: Display Facebook, Twitter and Google+ buttons for each episode.
no: Viser Facebook, Google+ og Twitter-knapper for hver episode.

en: Displays Podcast Generator latest news in the main administration page of your podcast.
no: Viser siste systemnyheter i kontrollpanelet.

en: Do you really want to permanently delete this category?
no: Er du sikker på at du vil slette denne kategorien?

en: Do you really want to permanently delete this episode?
no: Er du sikker på at du vil slette denne episoden?

en: Does your podcast contain explicit language?
no: Inneholder podcasten støtende språk?

en: Download
no: Last ned

en: Duration:
no: Varighet:

en: Edit / Delete
no: Endre / Slett

en: Edit / Delete Episodes
no: Endre eller Slett Episode

en: Edit or Delete Episode
no: Endre eller Slett Episode

en: Edit other episodes
no: Endre andre episoder

en: Edit podcast
no: Endre podcast

en: Enable Audio and Video Player?
no: Aktiver lyd- og videoavspiller?

en: Enable Audio and Video web player for supported files and browsers.
no: Aktiver lyd- og videoavspiller for nettlesere og filer som støtter dette?

en: Enable Freebox?
no: Vise FreeBox?

en: Enable Social Networks Integration?
no: Integrere sosiale medier?

en: Enable categories feature to make thematic lists of your podcasts.
no: Vise podcaster i tematisk rekkefølge?

en: Enable categories?
no: Bruke kategorier?

en: Enable news display?
no: Vise systemnyheter?

en: Enable strict episode renaming policy?
no: Sette rettningslinjer for filnavn?

en: Episodes
no: Episoder

en: Error: It's not possible to get Podcast Generator news feed. News will be automatically disabled.
no: Feil: Det er ikke mulig å hente systemnyheter. Funksjonen vil automatisk slå seg av.

en: Error: No file, description or title present
no: Feil: Ingen fil, beskrivelse eller tittel

en: Error: image NOT sent!
no: Feil: bildet ble ikke sendt!

en: Execution time (s):
no: Gjennomføringstid(er):

en: Explicit Podcast?
no: Støtende Podcast?

en: Explicit content
no: Støtende innhold

en: Explicit content?
no: Kan innholdet være støtende?

en: Extras
no: Ekstra

en: FILE ERROR
no: FEIL

en: FTP Feature
no: FTP-søk

en: Failed to open theme file
no: Kunne ikke åpne temafil

en: Feed XML generated!
no: XML-strøm er nå generert!

en: Feed language
no: Språk

en: Fields marked with * are required.
no: Felter markert med * er påkrevd.

en: File
no: Fil

en: File Renamed:
no: Nytt filnavn:

en: File sent
no: Episoden er publisert

en: Filetype:
no: Filtype:

en: Freebox allows you to write freely what you wish, add links or text through a visual editor in the admin section.
no: FreeBox lar deg legge til en boks på forsiden der du kan legge til lenker, bilder eller ren tekst.

en: Freebox text already exists...
no: FreeBox-teksten eksisterer allerede...

en: From the admin area you can customize this box. For instance you can add Widgets and Buttons
no: Fra kontrollpanelet kan du endre denne boksen. Du kan for eksempel legge til lenker og knapper

en: GETTEXT extension: installed
no: GETTEXT-tillegg: installert

en: GETTEXT extension: not installed (php-gettext will be used)
no: GETTEXT-tillegg: ikke installert (php-gettext vil bli brukt)

en: Generate XML feed
no: Generer XML-strøm

en: Get Support
no: Få hjelp

en: Go right to your podcast!
no: Gå rett til din nye podcast!

en: Go to episodes archive
no: Til arkivet

en: Go to the homepage
no: Gå til hjemmesiden

en: Hello
no: Hei,

en: Help
no: Hjelp

en: Hint: How to create your own theme?
no: Hint: Hvordan lage ditt eget tema?

en: Hint: You don't need categories?
no: Hint: Trenger du ikke kategorier?

en: Home
no: Hjem

en: How many episodes indexed in the podcast feeds?
no: Hvor mange episoder skal være tilgjengelig i arkivet?

en: How many recent podcasts in the home page?
no: Hvor mange av de nyeste innleggene skal vises på forsiden?

en: Howdy! You are just 3 steps away to setup your podcast...
no: Heisann! Du er bare 3 steg unna ditt nye publiseringsverktøy...

en: I tried to set writing permissions (chmod 777) to the directories listed above...
no: Jeg prøvde å gi skrivetillatelse (chmod 777) til mappene listet ovenfor...

en: Image extension not valid. The image extension must end in .jpg or .png
no: Bildets filnavnsuffiks er ikke gyldig. Filnavnsuffiks må slutte på .jpg eller .png

en: Images Directory
no: Bilde-mappen

en: Installation completed successfully...
no: Installasjonen er nå gjennomført...

en: Keyword1, Keyword2 (max 12)
no: Søkeord1, Søkeord2 (maks 12)

en: Listen
no: Lytt

en: Log in
no: Logg inn

en: Log out
no: Logg ut

en: Logging in...
no: Logger inn...

en: Long Description
no: Lang Beskrivelse

en: Long Description present
no: Nåværende Lang Beskrivelse

en: Long description not present (the short description will be used)
no: Lang beskrivelse er ikke skrevet (den korte vil bli brukt)

en: Long description not present; I'll use short description...
no: Jeg ønsker å bruke kort beskrivelse. Ikke publiser den lange beskrivelsen...

en: Looking for another language?
no: Endre språk?

en: Looking for manually uploaded podcast into directory:
no: Leter etter nye podcaster i media-mappen:

en: Main information
no: Hovedinformasjon

en: Main information (required):
no: Basisinformasjon (påkrevd):

en: Main language of your episodes
no: Språk i podcasten

en: Manage categories
no: Administrer kategorier

en: Manually regenerate RSS feed
no: Regenerer RSS-feed

en: Manually regenerate xml feed
no: Oppdater xml feed

en: Max upload size set in the script (config.php):
no: Maks filstørrelse satt i konfigurasjonsdokumentet (config.php):

en: Max:
no: Maks:

en: Maximum number of selectable category per single episode:
no: Maksimalt antall kategorier per episode:

en: May
no: Mai

en: Media Directory
no: Media-mappen

en: Month
no: Måned

en: More
no: Mer

en: New category:
no: Ny kategori:

en: New image:
no: Nytt bilde:

en: Next
no: Neste

en: No
no: Nei

en: No episodes here yet...
no: Ingen episoder tilgjengelig.

en: No file selected. Please go back and select an image.
no: Ingen fil valgt. Vennligst gå tilbake og velg bilde.

en: No file to delete...
no: Ingen filer tilgjengelig...

en: No matter the amount you donate, your contribution will support future development and bug fixes. Thank you!
no: Uavhengig av din donasjon vil ditt bidrag støtte videre utvikling og feilrettinger. Takk!

en: No matter the amount, your contribution will support future development and bug fixes. Thank you!
no: Uavhengig av din donasjon vil ditt bidrag støtte videre utvikling og feilrettinger. Takk!

en: No, it's clean
no: Nei, den er ren

en: Now checking folders permissions
no: Sjekker mappe-tillatelser

en: Oct
no: Okt

en: Operating System:
no: Operativsystem:

en: Original filename:
no: Filnavn:

en: PHP Version:
no: PHP-versjon:

en: Password
no: Passord

en: Password:
no: Passord:

en: Please delete this file before proceeding with the installation...
no: Vennligst slett filen før du fortsetter med installasjonen...

en: Please type again your password:
no: Vennligst skriv passordet én gang til:

en: Please write a category name...
no: Vennligst gi kategorien et navn...

en: Podcast Archive
no: Arkiv

en: Podcast Description
no: Beskrivelse

en: Podcast Episode
no: Podkastepisode

en: Podcast Generator Configuration
no: Systemkonfigurasjon

en: Podcast Generator Language
no: Systemspråk

en: Podcast Generator News
no: Systemnyheter

en: Podcast Generator web page
no: Systemweb

en: Podcast Subtitle
no: Podcast-undertittel

en: Podcast Subtitle or Slogan
no: Podcastens Undertittel eller Motto

en: Podcast Title
no: Podcast-tittel

en: Podcast cover that will be displayed in the iTunes Store
no: Podcast-bildet vil vises i iTunes Store

en: Powered by
no: Drevet av

en: Processing changes...
no: Prosesserer endringer...

en: Processing episode...
no: Prosesserer episode...

en: Publication Date
no: Publiseringsdato

en: RSS feed regenerated:
no: RSS-strøm regenerert:

en: Read Documentation
no: Les dokumentasjon

en: Regenerating Feed
no: Regenererer Feed

en: Reload this page
no: Oppdater denne siden

en: Root Directory
no: Root-mappen

en: Scan finished:
no: Scan gjennomført:

en: Searching...
no: Søker...

en: See documentation
no: Finn det ut i dokumentasjonen

en: Select YES if this episode contains explicit language or adult content
no: Velg JA hvis denne episoden inneholder støtende eller pornografisk innhold.

en: Select YES if this episode contains explicit language or adult content.
no: Velg JA hvis denne episoden inneholder støtende eller pornografisk innhold.

en: Select a category:
no: Velg en kategori:

en: Select date format
no: Velg tidsformat

en: Select or change iTunes Categories
no: Velg eller endre iTunes-kategorier

en: Select or change iTunes Categories (iTunes Store)
no: Velg eller endre iTunes-kategorier (iTunes Store)

en: Select up to 3 categories for your episode...
no: Velg 3 kategorier for din podcast...

en: Send
no: Publiser

en: Setting writing permission to
no: Gir skrivetillatelse til:

en: Setting...
no: Konfigurerer...

en: Setup
no: Installasjon

en: Short Description
no: Kort Beskrivelse

en: Size:
no: Størrelse:

en: Start now...
no: Start nå...

en: Step
no: Steg

en: Submit your podcast to the iTunes Store
no: Send din podcast til iTunes Store

en: Subscribe to this podcast with iTunes
no: Abonner på denne podcasten med iTunes

en: Subtitle
no: Undertittel

en: Support Podcast Generator
no: Støtt Podcast Generator

en: The category doesn't exist...
no: Kategorien finnes ikke...

en: The category you are trying to add already exists...
no: Kategorien du prøver å legge til eksisterer allerede...

en: The episode date has been set to future. This episode won't show up till then.
no: Episodens dato har blitt satt til en dato i fremtiden. Episoden vil ikke bli tilgjengelig før den datoen.

en: The episodes of your podcast are automatically sorted by date. Changing the date of this episode will change its order in the podcast feed. If you specify a date in future, your episode won't be shown till then.
no: Alle podcastene sorteres etter dato. Endrer du datoen på en episode vil den flytte seg i listen. Dersom du velger en dato i fremtiden vil ikke episoden bli tilgjengelig før valgt dato.

en: The form below reports the current time and date of the server. If you specify a date in future, your episode won't be shown till then.
no: Feltet nedenfor viser nåværende dato og tid fra tjeneren. Dersom du velger en dato i fremtiden vil ikke episoden bli tilgjengelig før valgt dato.

en: The information has been successfully sent.
no: Informasjonen er lagret og sendt.

en: The podcast description is too long and will be ignored.
no: Beskrivelsen er for lang og vil bli ignorert.

en: The uploaded episode files will be automatically renamed using just alphanumeric characters and the current date.
no: Filene vil automatisk skrifte navn med alfanumeriske tegn og dato.

en: Theme Selection
no: Temavalg

en: Theme changed!
no: Tema er endret!

en: Themes and aspect
no: Temaer og aspekter

en: These information will be used both in this website and in the resulting RSS feed
no: Denne informasjonen vil bli brukt på forsiden og i RSS-feeden

en: This feature is enabled.
no: Denne funksjonen er aktivert.

en: This is FREEBOX
no: Dette er FREEBOX

en: This is possibly the first time you have entered this page: you haven't changed your podcast details yet. You are reccommended to provide a podcast title, description, etc... Try a different theme!
no: Dette er mest sannsynlig den første gangen du besøker kontrollpanelet. Du har ikke endret podcast-detaljer enda, noe som er sterkt anbefalt å gjøre med en gang. Bruk litt tid på å utforske alle mulighetene i kontrollpanelet etterpå!

en: Time:
no: Tid:

en: Title
no: Tittel

en: Try another theme...
no: Prøv et annet tema...

en: Try to set writing permission:
no: Forsøk å sette skrive-tillatelse:

en: Uncategorized
no: Ukategorisert

en: Update Episode
no: Oppdater Podcast

en: Updating
no: Oppdaterer

en: Upload Episode
no: Publiser Episode

en: Upload Failed
no: Opplastning Mislykkes

en: Upload New Episode
no: Last opp Ny Episode

en: Upload Podcast
no: Last opp Podcast

en: Upload another episode
no: Last opp en ny episode

en: Uploading...
no: Laster opp...

en: Use cron to auto index episodes
no: Bruk cron for automatisk indeksering av episoder

en: Useful information for debugging:
no: Brukbar informasjon for feilsøking:

en: User
no: Brukernavn

en: Username
no: Brukernavn

en: Username or password not valid. Please try again...
no: Brukernavn eller passord stemmer ikke. Vennligst prøv på nytt...

en: Validate this feed with w3c validation service
no: Valider strømmen med w3c valideringstjeneste

en: Visit the documentation for more information on how to setup a cron job
no: Se dokumentasjonen for informasjon på oppsett av cron jobb.

en: Watch
no: Se

en: Welcome
no: Velkommen

en: YES, I am sure
no: JA, jeg er sikker

en: Year
no: År

en: Yes
no: Ja

en: Yes! Directories have the correct writing permissions
no: Flott! Alle mappene har korrekt lese/skrive-tillatelse

en: You are already using this theme
no: Du bruker allerede dette temaet

en: You can limit the feed to the last episodes
no: Du kan begrense strømmen til de siste episodene

en: You can now proceed to the last step of Podcast Generator Installation...
no: Du kan nå gå videre til det siste steget mot din nye podcast...

en: You can optionally disable the freebox if you don't need it.
no: Du kan selvfølgelig deaktivere FreeBox hvis du ikke trenger den.

en: You can replace the current image with a new one. To be eligible for featuring on iTunes Store, a podcast must have 1400 x 1400 pixel cover art in JPG or PNG.
no: Du kan erstatte det nåværende bildet med et nytt. For at podcasten skal kunne fremmes i iTunes Store må bildet være 1400 x 1400 PNG eller JPG.

en: You can specify a different author for this episode, otherwise the default author will be the podcast owner
no: Du kan spesifisere forfatter for denne episoden. Hvis du ikke skriver spesifikk forfatter vil standard forfatter føres opp.

en: You didn't assign writing permission to the media folder and the uploaded file can't be saved on the server.
no: Du har ikke gitt skrive-tillatelse til media-mappen, og den opplastede filen kan ikke lagres på serveren.

en: You didn't enter a password or the two passwords do not correspond; please go back and type your password again...
no: Passordet du ønsker å bruke er ikke skrevet likt i begge feltene. Vennligst gå tilbake og prøv på nytt...

en: You didn't enter the username...
no: Du skrev ikke inn et brukernavn...

en: You submitted more than 12 keywords for iTunes...
no: Du har sendt mer enn 12 søkeord til iTunes...

en: Your browser does not support the audio player
no: Din nettleser støtter ikke lydavspilleren

en: Your browser does not support the video player
no: Din nettleser støtter ikke videoavspilleren

en: Your copyright notice
no: Kopirett (du er automatisk beskyttet av åndsvekloven)

en: Your file is bigger than upload max filesize on your server.
no: Filen du ønsker å publisere er for stor (i følge din egen maksgrense).

en: Your freebox has been updated!
no: Din FreeBox er oppdatert!

en: Your podcast details
no: Dine podcast-detaljer

en: Your server configuration
no: Din serverkonfigurasjon

en: Your server configuration allows you to upload files up to
no: Din serverkonfigurasjon tillater deg å laste opp filer som er mindre enn

en: and see if you can proceed with the installation of the script.
no: og se om du kan fortsette med installasjonen.

en: characters
no: tegn

en: characters left
no: tegn igjen

en: episode(s) in the feed
no: episode(r) i strømmen

en: episodes
no: episoder

en: feed
no: strøm

en: feed:
no: strøm:

en: has been deleted
no: er nå slettet

en: iTunes Categories successfully changed...
no: iTunes-kategorier er nå endret...

en: iTunes Category 1
no: iTunes-kategori 1

en: iTunes Category 2
no: iTunes-kategori 2

en: iTunes Category 3
no: iTunes-kategori 3

en: iTunes Keywords
no: iTunes Søkeord

en: iTunes Keywords:
no: iTunes Søkeord:

en: iTunes Store Settings
no: iTunes Store Innstillinger

en: iTunes categories
no: iTunes-kategorier

en: iTunes cover art
no: iTunes-bilde

en: iTunes cover art replaced successfully.
no: iTunes-bildet er nå erstattet.

en: iTunes image
no: iTunes-bilde

en: if you like Podcast Generator please consider
no: Om du liker Podcast Generator vurder å

en: is NOT writable
no: er IKKE skrivbar

en: is empty... (it will be ignored)
no: er tom... (vil bli ignorert)

en: is not a supported extension or your filename contains forbidden characters.
no: har ikke riktig filformat eller filnavn.

en: is writable
no: er skrivbar

en: new episode(s) added.
no: ny(e) episode(r) lagt til.

en: new episodes added
no: ny(e) episode(r) lagt til.
