Podcast Generator - en to th_TH translation catalogue (301 entries)

en:  making a donation
th_TH: บริจาคเงิน

en: (Auto Indexing)
th_TH: (จัดเรียงอัตโนมัติ)

en: (HTML tags accepted)
th_TH: (รับข้อความภาษา HTML)

en: (it will be ignored)
th_TH: (อาจไม่มีการแสดงข้อมูลส่วนนี้)

en: (this is good)
th_TH: (ดี)

en: , an open source podcast publishing solution
th_TH: ระบบเผยแพร่ podcast รหัสเปิด

en: - If you need to upload larger files you can use the
th_TH: ถ้าคุณต้องการ upload ไฟล์ขนาดใหญ่ สามารถใช้

en: ...if not, you can set writing permission manually (via FTP, SSH, etc...) and make sure you have the privileges to change folder permissions on your server.
th_TH: ถ้าไม่สามารถทำได้, คุณสามารถกำหนดสิทธิ์การเขียนทับผ่าน FTP, SSH, ฯลฯ ซึ่งคุณมีสิทธิ์ในการกำหนดค่า

en: A little description of your podcast.
th_TH: คำบรรยายสั้นๆ ของ podcast

en: Actual Length
th_TH: ขนาด

en: Add
th_TH: เพิ่ม

en: Add / Delete categories
th_TH: เพิ่ม/ลบรายการ

en: Add a category
th_TH: เพิ่มรายการ

en: Add a new category:
th_TH: เพิ่มรายการ:

en: Adding...
th_TH: กำลังเพิ่ม...

en: Admin
th_TH: หน้าดูแลระบบ

en: All
th_TH: ทั้งหมด

en: All Episodes
th_TH: episode ทั้งหมด

en: All the episodes have been indexed in the feed
th_TH: จัดเรียง episode ทั้งหมดใน feed แล้ว

en: Apr
th_TH: เม.ย.

en: Archive
th_TH: คลังข้อมูล

en: Aug
th_TH: ส.ค.

en: Author
th_TH: ผู้ดำเนินรายการ

en: Author specified for this episode...
th_TH: ระบุชื่อผู้ดำเนินรายการสำหรับ episode นี้...

en: Author will be IGNORED
th_TH: ไม่แสดงชื่อผู้ดำเนินรายการ

en: Author's email address
th_TH: email address ของผู้ดำเนินรายการ

en: Author's email address not present or not valid
th_TH: ไม่สามารถแสดง email address ของผู้ดำเนินรายการได้

en: Author's email address not present or not valid.
th_TH: email address ของผู้ดำเนินรายการไม่สามารถแสดงหรือไม่สามารถใช้ได้

en: Author's name
th_TH: ชื่อผู้ดำเนินรายการ

en: Back
th_TH: ย้อนกลับ

en: Back to Admin
th_TH: กลับสู่หน้าดูแลระบบ

en: Back to category management
th_TH: กลับสู่หน้าจัดการรายการ

en: By calling periodically Podcast Generator via a cron job, you can check automatically the media folder for new episodes and regenerate the RSS feed.
th_TH: การใช้ cron ช่วยให้คุณตรวจสอบและปรับปรุงรายการได้โดยอัตโนมัติ

en: Categories
th_TH: รายการ

en: Categories disabled
th_TH: รายการไม่สามารถใช้ได้...

en: Categories file already exists...
th_TH: รายการนี้มีอยู่แล้ว...

en: Categories file doesn't exist or empty...
th_TH: ไม่พบรายการ หรือรายการยังไม่มีข้อมูล...

en: Category added!
th_TH: เพิ่มรายการแล้ว

en: Category deleted
th_TH: รายการถูกลบแล้ว

en: Change
th_TH: เปลี่ยนแปลง

en: Change Podcast Generator Configuration
th_TH: กำหนดคุณสมบัติของ Podcast Generator

en: Change Podcast Generator theme and aspect:
th_TH: เปลี่ยน theme ของ Podcast Generator และมุมมอง:

en: Change Theme
th_TH: เปลี่ยน theme

en: Change iTunes Cover Art
th_TH: เปลี่ยนภาพปกของ iTunes

en: Change the episode date
th_TH: เปลี่ยนวันที่ของ Episode

en: Change your podcast details
th_TH: กำหนดรายละเอียดของ podcast

en: Check for updates
th_TH: ตรวจหารุ่นล่าสุด

en: Choose a username and a password for the administration area:
th_TH: กำหนดชื่อผู้ใช้และรหัสผ่านสำหรับดูแลระบบ:

en: Choose among available languages *
th_TH: เลือกภาษา *

en: Config.php file already exists!
th_TH: มีไฟล์ Config.php อยู่แล้ว

en: Continue
th_TH: ทำต่อไป

en: Copy and paste the URL below (including your unique key):
th_TH: คัดลอกและวาง URL ที่นี่ (รวมทั้ง unique key ของคุณ):

en: Copy the feed link and paste it into your aggregator
th_TH: คัดลอก feed link และวางใน aggregator

en: Copyright Notice
th_TH: สงวนลิขสิทธิ์

en: Current image:
th_TH: ภาพปัจจุบัน:

en: Customize your FreeBox
th_TH: จัดการกล่องข้อความ

en: Date and time of the episode have been modified (this might change the order of your episodes in the podcast feed).
th_TH: วันที่และเวลาของ episode ถูกเปลี่ยนแปลงแล้ว (อาจส่งผลให้เกิดการเปลี่ยนแปลงลำดับ episode ใน feed)

en: Date:
th_TH: วันที่:

en: Day
th_TH: วันที่

en: Dec
th_TH: ธ.ค.

en: Delete
th_TH: ลบ

en: Delete Categories
th_TH: ลบรายการ

en: Delete Category
th_TH: ลบรายการ

en: Delete Episode
th_TH: ลบ episode

en: Delete a category
th_TH: ลบรายการ

en: Delete other episodes
th_TH: ลบ episode อื่น

en: Deleting...
th_TH: กำลังลบ...

en: Disable them
th_TH: ปิดการใช้ theme

en: Display Facebook, Twitter and Google+ buttons for each episode.
th_TH: แสดงปุ่ม Facebook, Twitter และ Google+ สำหรับแต่ละ episode

en: Displays Podcast Generator latest news in the main administration page of your podcast.
th_TH: ข่าวล่าสุดของ Podcast Generator จะถูกแสดงในหน้าดูแลระบบ

en: Do you really want to permanently delete this category?
th_TH: คุณแน่ใจที่จะลบรายการนี้หรือไม่?

en: Do you really want to permanently delete this episode?
th_TH: คุณแน่ใจที่จะลบ episode นี้หรือไม่?

en: Does your podcast contain explicit language?
th_TH: podcast มีเนื้อหาเฉพาะหรือไม่?

en: Duration:
th_TH: ระยะเวลา:

en: Edit / Delete
th_TH: แก้ไข/ลบ

en: Edit / Delete Episodes
th_TH: แก้ไข/ลบ Episode

en: Edit or Delete Episode
th_TH: แก้ไขหรือลบ episode

en: Edit other episodes
th_TH: แก้ไข episode อื่น

en: Edit podcast
th_TH: แก้ไข podcast

en: Enable Audio and Video Player?
th_TH: เปิดใช้เครื่องเล่น Audio และ Video หรือไม่?

en: Enable Audio and Video web player for supported files and browsers.
th_TH: เปิดใช้เครื่องเล่น Audio และ Video บน web สำหรับ file และ browser ที่สนับสนุน

en: Enable Freebox?
th_TH: เปิดใช้กล่องข้อความหรือไม่?

en: Enable Social Networks Integration?
th_TH: เผยแพร่ผ่าน Social Networks Integration หรือไม่?

en: Enable categories feature to make thematic lists of your podcasts.
th_TH: การแบ่งรายการ เป็นการจัดกลุ่มให้กับ podcast

en: Enable categories?
th_TH: เปิดใช้การแบ่งรายการหรือไม่?

en: Enable news display?
th_TH: แสดงข่าวหรือไม่?

en: Enable strict episode renaming policy?
th_TH: ใช้กดการเปลี่ยนชื่อ episode หรือไม่?

en: Episodes
th_TH: Episode

en: Error: It's not possible to get Podcast Generator news feed. News will be automatically disabled.
th_TH: error: ไม่สามารถรับ feed ข่าวของ Podcast Generator ข่าวจะไม่ถูกแสดง

en: Error: No file, description or title present
th_TH: Error: ไม่มีไฟล์ คำบรรยาย หรือชื่อเรื่อง

en: Error: image NOT sent!
th_TH: Error: ไม่สามารถส่งภาพ

en: Execution time (s):
th_TH: ใช้เวลา:

en: Explicit Podcast?
th_TH: podcast ที่มีเนื้อหาเฉพาะ

en: Explicit content
th_TH: เนื้อหาเฉพาะ

en: Explicit content?
th_TH: รายการเฉพาะ

en: Extras
th_TH: พิเศษ

en: FILE ERROR
th_TH: ไฟล์ผิดพลาด

en: FTP Feature
th_TH: ความสามารถของ FTP

en: Failed to open theme file
th_TH: เกิดความล้มเหลวในการเปิดไฟล์ theme

en: Feb
th_TH: ก.พ.

en: Feed XML generated!
th_TH: สร้าง Feed XML แล้ว!

en: Feed language
th_TH: ภาษาของ feed

en: Fields marked with * are required.
th_TH: ต้องระบุข้อมูลทุกช่องที่มีเครื่องหมาย *

en: File
th_TH: ไฟล์

en: File Renamed:
th_TH: file ถูกเปลี่ยนชื่อเป็น:

en: File sent
th_TH: ไฟล์ถูกส่งแล้ว

en: Filetype:
th_TH: ชนิดของไฟล์:

en: FreeBox
th_TH: กล่องข้อความ

en: Freebox allows you to write freely what you wish, add links or text through a visual editor in the admin section.
th_TH: คุณสามารถเพิ่มข้อมูลในกล่องข้อความได้โดยใช้ visual editor ในหน้าดูแลระบบ

en: Freebox text already exists...
th_TH: มีข้อความในกล่องข้อความแล้ว...

en: From the admin area you can customize this box. For instance you can add Widgets and Buttons
th_TH: จากหน้าดูแลระบบ คุณสามารถจัดการเนื้อหาในกล่องข้อความโดยเพิ่ม Widget และปุ่มต่างๆ

en: GETTEXT extension: installed
th_TH: GETTEXT extension: ถูกติดตั้ง

en: GETTEXT extension: not installed (php-gettext will be used)
th_TH: GETTEXT extension: ไม่ถูกติดตั้ง (จะใช้ php-gettext)

en: Generate XML feed
th_TH: สร้าง XML feed

en: Get Support
th_TH: รับการสนับสนุน

en: Go right to your podcast!
th_TH: ไปที่ podcast

en: Go to episodes archive
th_TH: ไปที่คลัง episode

en: Go to the homepage
th_TH: กลับสู่หน้าแรก

en: Hello
th_TH: สวัสดี

en: Help
th_TH: ช่วยเหลือ

en: Hint: How to create your own theme?
th_TH: หมายเหตุ: วิธีการสร้าง theme ของคุณ

en: Hint: You don't need categories?
th_TH: หมายเหตุ: คุณอาจไม่ใช้การแบ่งรายการก็ได้

en: Home
th_TH: หน้าแรก

en: How many episodes indexed in the podcast feeds?
th_TH: จำนวน episode ที่ต้องการแสดงใน podcast feed

en: How many recent podcasts in the home page?
th_TH: จำนวน episode ที่ต้องการแสดงในหน้าแรก

en: Howdy! You are just 3 steps away to setup your podcast...
th_TH: ขอต้อนรับสู่การตั้งค่า podcast เพียง 3 ขั้นตอน...

en: I tried to set writing permissions (chmod 777) to the directories listed above...
th_TH: ตัวติดตั้งจะลองกำหนดสิทธิ์การเขียนทับ (chmod 777) สำหรับ directory ต่อไปนี้...

en: Image extension not valid. The image extension must end in .jpg or .png
th_TH: ไฟล์ภาพชนิดนี้ไม่สามารถใช้ได้ โปรดใช้ไฟล์ภาพชนิด jpg หรือ png

en: Installation completed successfully...
th_TH: การติดตั้งเสร็จสมบูรณ์...

en: Jan
th_TH: ม.ค.

en: Jul
th_TH: ก.ค.

en: Jun
th_TH: มิ.ย.

en: Keyword1, Keyword2 (max 12)
th_TH: คำสำคัญ1, คำสำคัญ2 (ไม่เกิน 12 ตัวอักษร)

en: Listen
th_TH: ฟัง

en: Log in
th_TH: เข้าสู่ระบบ

en: Log out
th_TH: ออกจากระบบ

en: Logging in...
th_TH: กำลังเข้าสู่ระบบ...

en: Long Description
th_TH: ข้อความบรรยาย

en: Long Description present
th_TH: ข้อมูลเพิ่มเติมถูกแสดง

en: Long description not present (the short description will be used)
th_TH: ไม่มีข้อมูลเพิ่มเติม แสดงเฉพาะคำบรรยาย

en: Long description not present; I'll use short description...
th_TH: ไม่มีข้อมูลเพิ่มเติม จะแสดงเฉพาะคำบรรยาย...

en: Looking for another language?
th_TH: ต้องการภาษาอื่นหรือไม่?

en: Looking for manually uploaded podcast into directory:
th_TH: กำลังตรวจสอบรายการที่เพิ่ม:

en: Main information
th_TH: ข้อมูลหลัก

en: Main information (required):
th_TH: ข้อมูลสำคัญ (ต้องระบุ):

en: Main language of your episodes
th_TH: ภาษาหลักของ Episode

en: Manage categories
th_TH: จัดการรายการ

en: Manually regenerate RSS feed
th_TH: สร้าง RSS feed

en: Manually regenerate xml feed
th_TH: สร้าง xml feed ด้วยตนเอง

en: Mar
th_TH: มี.ค.

en: Max upload size set in the script (config.php):
th_TH: ขนาดไฟล์ที่อนุญาตใน script สำหรับการ upload  (config.php):

en: Max:
th_TH: ไม่เกิน

en: Maximum number of selectable category per single episode:
th_TH: รายการที่สามารถเลือกได้สำหรับแต่ละ episode คือ:

en: May
th_TH: พ.ค.

en: Month
th_TH: เดือน

en: More
th_TH: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: New category:
th_TH: รายการใหม่:

en: New image:
th_TH: ภาพใหม่:

en: Next
th_TH: ต่อไป

en: No
th_TH: ไม่ใช่

en: No episodes here yet...
th_TH: ยังไม่พบ episode ในขณะนี้

en: No file selected. Please go back and select an image.
th_TH: กรุณากลับไปเลือกภาพ

en: No file to delete...
th_TH: ไม่มีข้อมูลให้ลบ...

en: No matter the amount you donate, your contribution will support future development and bug fixes. Thank you!
th_TH: ขอขอบคุณที่ท่านสนับสนุน เราจะพัฒนาผลงานและแก้ไขข้อบกพร่องในอนาคตต่อไป

en: No matter the amount, your contribution will support future development and bug fixes. Thank you!
th_TH: ขอขอบคุณที่ท่านสนับสนุน เราจะพัฒนาผลงานและแก้ไขข้อบกพร่องในอนาคตต่อไป

en: No, it's clean
th_TH: ไม่มี

en: Nov
th_TH: พ.ย.

en: Now checking folders permissions
th_TH: กำลังตรวจสอบสิทธิ์การเขียนทับใน folder ต่างๆ

en: Oct
th_TH: ต.ค.

en: Operating System:
th_TH: ระบบปฏิบัติการ:

en: Original filename:
th_TH: ชื่อไฟล์เดิม:

en: PHP Version:
th_TH: รุ่นของ PHP:

en: Password
th_TH: รหัสผ่าน

en: Password:
th_TH: รหัสผ่าน

en: Please delete this file before proceeding with the installation...
th_TH: โปรดลบไฟล์นี้ก่อนทำการติดตั้งต่อไป...

en: Please type again your password:
th_TH: พิมพ์รหัสผ่านอีกครั้ง:

en: Please write a category name...
th_TH: โปรดระบุชื่อรายการ...

en: Podcast Archive
th_TH: คลัง Podcast

en: Podcast Description
th_TH: คำบรรยายของ Podcast

en: Podcast Episode
th_TH: Episode

en: Podcast Generator Configuration
th_TH: คุณสมบัติของ Podcast Generator

en: Podcast Generator Language
th_TH: ภาษาของ Podcast Generator

en: Podcast Generator News
th_TH: ข่าวของ Podcast Generator

en: Podcast Generator web page
th_TH: webpage ของ Podcast Generator

en: Podcast Subtitle
th_TH: คำโปรยของ Podcast

en: Podcast Subtitle or Slogan
th_TH: คำโปรยหรือ Slogan ของ podcast

en: Podcast Title
th_TH: ชื่อของ Podcast

en: Podcast cover that will be displayed in the iTunes Store
th_TH: ภาพปกของ podcast จะถูกแสดงใน iTunes Store

en: Powered by
th_TH: สร้างสรรค์โดย

en: Processing changes...
th_TH: กำลังประมวลผล...

en: Processing episode...
th_TH: กำลังประมวลผล episode...

en: Publication Date
th_TH: วันที่เผยแพร่

en: RSS feed regenerated:
th_TH: ปรับปรุง RSS feed:

en: Read Documentation
th_TH: อ่านเอกสารเพิ่มเติม

en: Regenerating Feed
th_TH: ปรับปรุง feed

en: Reload this page
th_TH: เรียกหน้านี้ใหม่

en: Root Directory
th_TH: Directory หลัก

en: Scan finished:
th_TH: ตรวจสอบเรียบร้อย:

en: Searching...
th_TH: กำลังค้นหา...

en: See documentation
th_TH: อ่านข้อมูลเพิ่มเติม

en: Select YES if this episode contains explicit language or adult content
th_TH: เลือก ใช่ ถ้ามีเนื้อหาเฉพาะหรือเนื้อหาสำหรับผู้ใหญ่

en: Select YES if this episode contains explicit language or adult content.
th_TH: เลือก "ใช่" ถ้าเป็นรายการเฉพาะหรือมีเนื้อหาสำหรับผู้ใหญ่

en: Select a category:
th_TH: เลือกรายการ:

en: Select date format
th_TH: เลือกรูปแบบการแสดงวันที่

en: Select or change iTunes Categories
th_TH: เลือกหรือเปลี่ยนประเภทรายการของ iTunes

en: Select or change iTunes Categories (iTunes Store)
th_TH: เลือกหรือเปลี่ยนแปลงรายการของ iTunes (iTunes Store)

en: Select up to 3 categories for your episode...
th_TH: แต่ละ episode สามารถจัดกลุ่มได้มากถึง 3 รายการ...

en: Send
th_TH: ส่ง

en: Sep
th_TH: ก.ย.

en: Setting writing permission to
th_TH: กำลังกำหนดสิทธิ์การเขียนทับให้กับ

en: Setting...
th_TH: กำลังตั้งค่า...

en: Setup
th_TH: ตั้งค่า

en: Short Description
th_TH: คำบรรยาย

en: Size:
th_TH: ขนาด:

en: Start now...
th_TH: เริ่มกันเลย...

en: Step
th_TH: ขั้นตอนที่

en: Submit your podcast to the iTunes Store
th_TH: ส่ง podcast ของคุณไปที่ iTunes Store

en: Subscribe to this podcast with iTunes
th_TH: รับ podcast ผ่าน iTunes

en: Subtitle
th_TH: คำโปรย

en: Support Podcast Generator
th_TH: สนับสนุน Podcast Generator

en: The category doesn't exist...
th_TH: ไม่พบรายการ...

en: The category you are trying to add already exists...
th_TH: มีรายการอยู่แล้ว...

en: The episode date has been set to future. This episode won't show up till then.
th_TH: วันที่ของ episode เป็นการกำหนดไว้ล่วงหน้า episode จะปรากฏเมื่อถึงวันที่กำหนด

en: The episodes of your podcast are automatically sorted by date. Changing the date of this episode will change its order in the podcast feed. If you specify a date in future, your episode won't be shown till then.
th_TH: วันที่ของ Episode ถูกกำหนดโดยอัตโนมัติ หากคุณเปลี่ยนวันที่ จะทำให้การเรียง Episode ใน feed เปลี่ยนไป และหากคุณวางแผนที่จะเผยแพร่ Episode เป็นวันใด รายการจะไม่ปรากฏจนถึงวันที่ระบุไว้

en: The form below reports the current time and date of the server. If you specify a date in future, your episode won't be shown till then.
th_TH: ต่อไปนี้เป็นรายละเอียดของวันและเวลาจาก server หากคุณเปลี่ยนแปลงเวลาของ episode จะทำให้ episode  ถูกเผยแพร่เมื่อถึงเวลาที่กำหนด

en: The information has been successfully sent.
th_TH: ส่งข้อมูลเรียบร้อย.

en: The podcast description is too long and will be ignored.
th_TH: คำบรรยายของ Podcast ยาวเกินไป อาจไม่สามารถแสดงได้

en: The uploaded episode files will be automatically renamed using just alphanumeric characters and the current date.
th_TH: episode ที่ถูก upload จะถูกเปลี่ยนชื่อโดยใช้ตัวอักษรภาษาอังกฤษ ตัวเลข และวันที่ปัจจุบัน

en: Theme Selection
th_TH: เลือก Theme

en: Theme changed!
th_TH: Theme ถูกเปลี่ยนแล้ว!

en: Themes and aspect
th_TH: Theme และมุมมอง

en: These information will be used both in this website and in the resulting RSS feed
th_TH: ข้อมูลนี้จะถูกใช้ทั้งใน website และใน RSS feed

en: This feature is enabled.
th_TH: ความสามารถดังกล่าวใช้ได้แล้ว

en: This is FREEBOX
th_TH: ส่วนนี้คือกล่องข้อความ

en: This is possibly the first time you have entered this page: you haven't changed your podcast details yet. You are reccommended to provide a podcast title, description, etc... Try a different theme!
th_TH: นี่เป็นครั้งแรกในการเข้าสู่หน้าจัดการระบบ คุณอาจยังไม่ต้องเปลี่ยนแปลงรายละเอียดใดๆ

en: Time:
th_TH: เวลา:

en: Title
th_TH: ชื่อ

en: Try another theme...
th_TH: ใช้ Theme อื่น...

en: Try to set writing permission:
th_TH: กำลังกำหนดสิทธิ์การเขียนทับ:

en: Uncategorized
th_TH: ไม่อยู่ในรายการใดๆ

en: Update Episode
th_TH: ปรับปรุง episode

en: Updating
th_TH: กำลังปรับปรุง

en: Upload Failed
th_TH: การ upload ล้มเหลว

en: Upload New Episode
th_TH: Upload episode ใหม่

en: Upload another episode
th_TH: upload episode อื่น

en: Uploading...
th_TH: กำลังส่งข้อมูล...

en: Use cron to auto index episodes
th_TH: ใช้ cron เพื่อจัดเรียง episode อัตโนมัติ

en: Useful information for debugging:
th_TH: ข้อมูลเพื่อแก้ไขข้อบกพร่อง:

en: User
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: Username
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: Username or password not valid. Please try again...
th_TH: ชื่อผู้ใช้หรือรหัสผ่านผิดพลาด กรุณาลงชื่อใหม่

en: Validate this feed with w3c validation service
th_TH: ตรวจสอบ feed ด้วยบริการ w3c validation

en: Visit the documentation for more information on how to setup a cron job
th_TH: อ่านข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับการใช้ cron

en: Watch
th_TH: ดู

en: Welcome
th_TH: ยินดีต้อนรับ

en: YES, I am sure
th_TH: ใช่ แน่ใจ

en: Year
th_TH: ปี

en: Yes
th_TH: ใช่

en: Yes! Directories have the correct writing permissions
th_TH: สิทธิ์การเขียนทับถูกกำหนดเรียบร้อย

en: You are already using this theme
th_TH: คุณใช้ Theme นี้อยู่แล้ว...

en: You can limit the feed to the last episodes
th_TH: คุณสามารถสร้าง feed สำหรับ episode ล่าสุดได้

en: You can now proceed to the last step of Podcast Generator Installation...
th_TH: เราจะนำคุณสู่ขั้นตอนสุดท้ายในการติดตั้ง Podcast Generator...

en: You can optionally disable the freebox if you don't need it.
th_TH: หากคุณไม่ต้องการใช้กล่องข้อความก็สามารถปิดการใช้งานส่วนนี้ได้

en: You can replace the current image with a new one. To be eligible for featuring on iTunes Store, a podcast must have 1400 x 1400 pixel cover art in JPG or PNG.
th_TH: คุณสามารถใช้ภาพปกใหม่เพื่อแสดงใน iTunes Store โดยใช้ภาพที่มีความละเอียด 1400 x 1400 pixel ชนิด JPG หรือ PNG

en: You can specify a different author for this episode, otherwise the default author will be the podcast owner
th_TH: คุณสามารถระบุชื่อผู้ดำเนินรายการของแต่ละ episode ได้ หากไม่ระบุ ระบบจะใช้ชื่อผู้ดำเนินรายการที่ระบุเป็นค่าเริ่มต้น

en: You didn't assign writing permission to the media folder and the uploaded file can't be saved on the server.
th_TH: คุณยังไม่ได้กำหนดสิทธิ์ในการเขียนสำหรับ media folder ทำให้ไม่สามารถ upload ไฟล์ไปยัง server

en: You didn't enter a password or the two passwords do not correspond; please go back and type your password again...
th_TH: คุณยังไม่ได้กำหนดรหัสผ่าน หรือรหัสผ่านไม่ตรงกัน โปรดกำหนดรหัสผ่านอีกครั้ง...

en: You didn't enter the username...
th_TH: คุณยังไม่ได้กำหนดชื่อผู้ใช้...

en: You submitted more than 12 keywords for iTunes...
th_TH: คุณใส่คำสำคัญครบ 12 คำแล้ว ตามกฎของ iTunes...

en: Your browser does not support the audio player
th_TH: browser นี้ไม่สนับสนุนเครื่องเล่น audio

en: Your browser does not support the video player
th_TH: browser นี้ไม่สนับสนุนเครื่องเล่น video

en: Your copyright notice
th_TH: ข้อมูลลิขสิทธิ์

en: Your file is bigger than upload max filesize on your server.
th_TH: ไฟล์ของคุณมีขนาดเกินกว่าที่ server อนุญาตให้ upload

en: Your freebox has been updated!
th_TH: กล่องข้อความถูกปรับปรุงแล้ว

en: Your podcast details
th_TH: รายละเอียดของ podcast

en: Your server configuration
th_TH: คุณสมบัติเครื่องแม่ข่ายของคุณ

en: Your server configuration allows you to upload files up to
th_TH: server ของคุณกำหนดให้ upload ไฟล์ขนาดไม่เกิน

en: and see if you can proceed with the installation of the script.
th_TH: และจะเห็นว่าสามารถติดตั้งต่อไปได้หรือไม่

en: characters
th_TH: ตัวอักษร

en: characters left
th_TH: ตัวอักษรที่พิมพ์ได้

en: episode(s) in the feed
th_TH: episode ใน feed

en: episodes
th_TH: episode

en: has been deleted
th_TH: ถูกลบแล้ว

en: iTunes Categories successfully changed...
th_TH: รายการของ iTunes เปลี่ยนแปลงแล้ว...

en: iTunes Category 1
th_TH: รายการของ iTunes 1

en: iTunes Category 2
th_TH: รายการของ iTunes 2

en: iTunes Category 3
th_TH: รายการของ iTunes 3

en: iTunes Keywords
th_TH: คำสำคัญใน iTunes

en: iTunes Keywords:
th_TH: คำสำคัญที่ใช้สำหรับ iTunes:

en: iTunes Store Settings
th_TH: ตั้งค่า iTunes Store

en: iTunes categories
th_TH: รายการของ iTunes

en: iTunes cover art
th_TH: ภาพปกของ iTunes

en: iTunes cover art replaced successfully.
th_TH: แทนที่ภาพปกของ iTunes แล้ว

en: iTunes image
th_TH: ภาพของ iTunes

en: if you like Podcast Generator please consider
th_TH: หากคุณชื่นชอบ Podcast Generator โปรดสนับสนุนเรา

en: is NOT writable
th_TH: ไม่สามารถเขียนทับได้

en: is empty... (it will be ignored)
th_TH: ไม่มีข้อมูล (อาจไม่มีการแสดงข้อมูลส่วนนี้)

en: is not a supported extension or your filename contains forbidden characters.
th_TH: ไม่ใช่ชนิดของไฟล์ที่ถูกสนับสนุน หรือมีตัวอักษรที่ไม่รองรับ

en: is writable
th_TH: สามารถเขียนทับได้

en: new episode(s) added.
th_TH: episode ถูกเพิ่มแล้ว

en: new episodes added
th_TH: เพิ่ม episode ใหม่แล้ว
