Podcast Generator - en to tr_TR translation catalogue (308 entries)

en:  making a donation
tr_TR: bağış yapabilirsiniz

en: (Auto Indexing)
tr_TR: (Otomatik İndeksleme)

en: (HTML tags accepted)
tr_TR: (HTML tagları kabul edilir)

en: (it will be ignored)
tr_TR: (umursanmayacak)

en: (this is good)
tr_TR: (bu iyi bir şey)

en: , an open source podcast publishing solution
tr_TR: bir açık kaynak kodlu podcast yayınlama çözümüdür.

en: - If you need to upload larger files you can use the
tr_TR: - Eğer daha büyük boyutta dosyalar yüklemek isterseniz şu yöntemi kullanabilirsiniz:

en: ...if not, you can set writing permission manually (via FTP, SSH, etc...) and make sure you have the privileges to change folder permissions on your server.
tr_TR: ... eğer olmuyorsa, yazma izinlerini elle verebilirsiniz (FTP, SSH vs aracılığıyla) ve sunucunuzdaki dosya izinlerini değiştirme ayrıcalığına sahip olduğunuzdan emin olun.

en: A little description of your podcast.
tr_TR: Podcast'iniz hakkında ufak bir bilgi.

en: Actual Length
tr_TR: Gerçek Uzunluk

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Add / Delete categories
tr_TR: Kategori Ekle / Sil

en: Add a category
tr_TR: Kategori Ekle

en: Add a new category:
tr_TR: Yeni kategori ekle:

en: Adding...
tr_TR: Ekleniyor...

en: Admin
tr_TR: Yönetim Ekranı

en: All
tr_TR: Tümü

en: All Episodes
tr_TR: Tüm Bölümler

en: All the episodes have been indexed in the feed
tr_TR: Tüm bölümler akışta listelendi

en: Apr
tr_TR: Nisan

en: Archive
tr_TR: Arşiv

en: Aug
tr_TR: Ağustos

en: Author
tr_TR: Eser Sahibi

en: Author specified for this episode...
tr_TR: Bu bölüm için belirtilen eser sahibi...

en: Author will be IGNORED
tr_TR: Yayımcı UMURSANMAYACAK

en: Author's email address
tr_TR: Eser sahibinin e-posta adresi

en: Author's email address not present or not valid
tr_TR: Eser Sahibi'nin e-posta adresi yok veya geçerli değil

en: Author's email address not present or not valid.
tr_TR: Eser sahibinin e-posta adresi belirtilmemiş ya da geçerli değil

en: Author's name
tr_TR: Eser Sahibinin Adı

en: Back
tr_TR: Geri

en: Back to Admin
tr_TR: Yönetim Ekranına geri dön

en: Back to category management
tr_TR: Kategori yönetimine geri dön

en: By calling periodically Podcast Generator via a cron job, you can check automatically the media folder for new episodes and regenerate the RSS feed.
tr_TR: Podcast Generator'u cron job ile düzenli olarak tetiklerseniz, medya klasöründe yeni bir bölüm var mı diye kontrol ettirebilir ve RSS akışını tekrar oluşturtabilirsiniz.

en: Categories
tr_TR: Kategoriler

en: Categories disabled
tr_TR: Pasif kategoriler

en: Categories file already exists...
tr_TR: Kategoriler dosyası zaten var...

en: Categories file doesn't exist or empty...
tr_TR: Kategori dosyası yok veya boş...

en: Category added!
tr_TR: Kategori Eklendi!

en: Category deleted
tr_TR: Kategori silindi

en: Change
tr_TR: Değiştir

en: Change Podcast Generator Configuration
tr_TR: Podcast Generator Ayarlarını Değiştir

en: Change Podcast Generator theme and aspect:
tr_TR: Podcast Generator teması ve görünümünü değiştir:

en: Change Theme
tr_TR: Temayı Değiştir

en: Change iTunes Cover Art
tr_TR: ITunes Albüm Fotoğrafını Değiştir

en: Change the episode date
tr_TR: Bölüm tarihini değiştir

en: Change your podcast details
tr_TR: Podcast ayrıntılarını değiştir

en: Check for updates
tr_TR: Güncellemeleri Denetle

en: Choose a username and a password for the administration area:
tr_TR: Yönetim paneli için bir kullanıcı adı ve bir parola seçin:

en: Choose among available languages *
tr_TR: Diller arasından seçim yapın *

en: Config.php file already exists!
tr_TR: Config.php dosyası zaten var!

en: Continue
tr_TR: Devam Et

en: Copy and paste the URL below (including your unique key):
tr_TR: Aşağıdaki URL'yi kopyalayıp yapıştırın (benzersiz anahtarınız da dahil):

en: Copy the feed link and paste it into your aggregator
tr_TR: Akış bağlantısını kopyalayın ve yayıncınızın sistemine yapıştırın

en: Copyright Notice
tr_TR: Copyright Notu

en: Current image:
tr_TR: Geçerli imaj:

en: Customize your FreeBox
tr_TR: ÖzgürKutu'nu Kişiselleştir

en: Date and time of the episode have been modified (this might change the order of your episodes in the podcast feed).
tr_TR: Bu bölümün tarih ve saat bilgisi değiştirildi (bu durum bölümün podcast akışındaki sırasını da değiştirebilir)

en: Date:
tr_TR: Tarih:

en: Day
tr_TR: Gün

en: Dec
tr_TR: Aralık

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete Categories
tr_TR: Kategorileri Sil

en: Delete Category
tr_TR: Kategori Sil

en: Delete Episode
tr_TR: Bölümü Sil

en: Delete a category
tr_TR: Kategoriyi Sil

en: Delete other episodes
tr_TR: Diğer bölümleri sil

en: Deleting...
tr_TR: Siliniyor...

en: Disable them
tr_TR: Devre dışı bırakın

en: Display Facebook, Twitter and Google+ buttons for each episode.
tr_TR: Facebook, Twitter ve Google+ butonları her bölüme konulsun mu?

en: Displays Podcast Generator latest news in the main administration page of your podcast.
tr_TR: Podcast Generator'den son haberleri yönetim panelinizden gösterin.

en: Do you really want to permanently delete this category?
tr_TR: Bu kategoriyi kalıcı olarak silmek istediğinden emin misin?

en: Do you really want to permanently delete this episode?
tr_TR: Bu bölümü tamamen silmek istediğinden emin misin?

en: Does your podcast contain explicit language?
tr_TR: Podcast'iniz rahatsız edici dil içeriyor mu?

en: Download
tr_TR: İndir

en: Duration:
tr_TR: Süre:

en: Edit / Delete
tr_TR: Düzenle / Sil

en: Edit / Delete Episodes
tr_TR: Bölümleri Düzenle / Sil

en: Edit or Delete Episode
tr_TR: Bölüm ekle veya kaldır

en: Edit other episodes
tr_TR: Diğer bölümleri düzenle

en: Edit podcast
tr_TR: Podcasti düzenle

en: Enable Audio and Video Player?
tr_TR: Ses ve Görüntü oynatıcısını etkinleştirilsin mi?

en: Enable Audio and Video web player for supported files and browsers.
tr_TR: Ses ve Görüntü web oynatıcısı desteklenen tarayıcılarda etkinleştirilsin mi?

en: Enable Freebox?
tr_TR: ÖzgürKutu'yu etkinleştir?

en: Enable Social Networks Integration?
tr_TR: Sosyal Ağ entegrasyonu etkinleştirilsin mi?

en: Enable categories feature to make thematic lists of your podcasts.
tr_TR: Kategori özelliğine devreye alarak podcastlerinizin tematik bir listesini yapın.

en: Enable categories?
tr_TR: Kategoriler Aktif olsun mu?

en: Enable news display?
tr_TR: Haber gösterme aktif olsun mu?

en: Enable strict episode renaming policy?
tr_TR: Sıkı bölüm isimlendirmesi kuralı devreye alınsın mı?

en: Episodes
tr_TR: Bölümler

en: Error: It's not possible to get Podcast Generator news feed. News will be automatically disabled.
tr_TR: Hata: Podcast Generator haber akışı alınamuyor. Haberler otomatik olarak pasif hale getirilecek.

en: Error: No file, description or title present
tr_TR: Hata: Dosya, bölüm veya başlık yok

en: Error: image NOT sent!
tr_TR: Hata: resim gönderileMEDİ

en: Execution time (s):
tr_TR: Çalışma süresi (s):

en: Explicit Podcast?
tr_TR: Rahatsız Edici Podcast?

en: Explicit content
tr_TR: Rahatsız edici içerik

en: Explicit content?
tr_TR: Uygunsuz içerik?

en: Extras
tr_TR: Ekstralar

en: FILE ERROR
tr_TR: DOSYA HATASI

en: FTP Feature
tr_TR: FTP Özelliği

en: Failed to open theme file
tr_TR: Tema dosyasını açmak başarısız oldu

en: Feb
tr_TR: Şubat

en: Feed XML generated!
tr_TR: XML veri akışı oluşturuldu!

en: Feed language
tr_TR: Veri akışı dili

en: Fields marked with * are required.
tr_TR: * ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

en: File
tr_TR: Dosya

en: File Renamed:
tr_TR: Dosya Yeniden Adlandırıldı:

en: File sent
tr_TR: Dosya gönderildi

en: Filetype:
tr_TR: Dosya Türü:

en: FreeBox
tr_TR: ÖzgürKutu

en: Freebox allows you to write freely what you wish, add links or text through a visual editor in the admin section.
tr_TR: ÖzgürKutu, yönetim panelindeki görsel düzenleyici aracılığıyla dilediğinizi yazmanıza ve dilediğiniz bağlantıyı eklemenize imkan tanır

en: Freebox text already exists...
tr_TR: ÖzgürKutu metni zaten var...

en: From the admin area you can customize this box. For instance you can add Widgets and Buttons
tr_TR: Yönetim panelinden bu alanı yönetebilirsiniz. Örneğin bileşenler ve düğmeler ekleyebilirsiniz.

en: GETTEXT extension: installed
tr_TR: GETTEXT eklentisi: kurulu

en: GETTEXT extension: not installed (php-gettext will be used)
tr_TR: GETTEXT eklentisi: kurulu değil (php-gettext kullanılacak)

en: Generate XML feed
tr_TR: XML akışını oluştur

en: Get Support
tr_TR: Destek Al

en: Go right to your podcast!
tr_TR: Podcast'ine geri dön

en: Go to episodes archive
tr_TR: Bölümler arşivine git

en: Go to the homepage
tr_TR: Ana sayfaya git

en: Hello
tr_TR: Merhaba

en: Help
tr_TR: Yardım

en: Hint: How to create your own theme?
tr_TR: İpucu: Nasıl kendi temanı yaparsın?

en: Hint: You don't need categories?
tr_TR: İpucu: Kategorilere ihtiyacın yok mu?

en: Home
tr_TR: Anasayfa

en: How many episodes indexed in the podcast feeds?
tr_TR: Podcast akışlarında kaç tane bölüm listelendi?

en: How many recent podcasts in the home page?
tr_TR: Ana sayfada son podcastlerden kaç tanesi gözüksün?

en: Howdy! You are just 3 steps away to setup your podcast...
tr_TR: Hoşgeldin! Podcast'lerini ayarlamaktan sadece 3 adım uzaktasın...

en: I tried to set writing permissions (chmod 777) to the directories listed above...
tr_TR: Aşağıda listelenen dizinlere yazma izni (chmod 777) vermeyi denedim...

en: Image extension not valid. The image extension must end in .jpg or .png
tr_TR: Görsel uzantısı geçerli değil. Görsel uzantısı .jpg ya da .png ile bitmelidir.

en: Images Directory
tr_TR: Görsel Klasörü

en: Installation completed successfully...
tr_TR: Kurulum başarıyla tamamlandı...

en: Jan
tr_TR: Ocak

en: Jul
tr_TR: Temmuz

en: Jun
tr_TR: Haziran

en: Keyword1, Keyword2 (max 12)
tr_TR: AnahtarKelime1, AnahtarKelime2 (en fazla 12)

en: Listen
tr_TR: Dinle

en: Log in
tr_TR: Giriş

en: Log out
tr_TR: Çıkış Yap

en: Logging in...
tr_TR: Giriş Yapılıyor...

en: Long Description
tr_TR: Uzun Açıklama

en: Long Description present
tr_TR: Uzun Açıklama mevcut

en: Long description not present (the short description will be used)
tr_TR: Uzun açıklama belirtilmemiş (kısa açıklama kullanılacak)

en: Long description not present; I'll use short description...
tr_TR: Uzun açıklama yok; Kısa açıklamayı kullanacağım...

en: Looking for another language?
tr_TR: Başka bir dil için mi bakıyorsun?

en: Looking for manually uploaded podcast into directory:
tr_TR: Podcast Medya klasörüne el ile yüklenen dosyalar aranıyor:

en: Main information
tr_TR: Ana Bilgi

en: Main information (required):
tr_TR: Ana Bilgi (gerekli):

en: Main language of your episodes
tr_TR: Bölümlerin ana dili

en: Manage categories
tr_TR: Kategorileri yönet

en: Manually regenerate RSS feed
tr_TR: RSS akışını elle tekrar oluştur

en: Manually regenerate xml feed
tr_TR: XML akışını elle tekrar oluştur

en: Mar
tr_TR: Mart

en: Max upload size set in the script (config.php):
tr_TR: ayarlanan maksimum yükleme boyutu (config.php):

en: Max:
tr_TR: Maks:

en: Maximum number of selectable category per single episode:
tr_TR: Her bölüm için seçilebilecek azami kategori sayısı:

en: May
tr_TR: Mayıs

en: Media Directory
tr_TR: Medya Klasörü

en: Month
tr_TR: Ay

en: More
tr_TR: Devamı

en: New category:
tr_TR: Yeni Kategori:

en: New image:
tr_TR: Yeni imaj:

en: Next
tr_TR: İleri

en: No
tr_TR: Hayır

en: No episodes here yet...
tr_TR: Henüz hiçbir bölüm yok

en: No file selected. Please go back and select an image.
tr_TR: Dosya seçilmedi. Lütfen geri gidin ve bir görsel seçin.

en: No file to delete...
tr_TR: Silinecek dosya yok...

en: No matter the amount you donate, your contribution will support future development and bug fixes. Thank you!
tr_TR: Ne kadar bağışladığınız önemli değil, katkınız ilerideki geliştirme ve hata gidermelerini destekleyecektir. Teşekkürler!

en: No matter the amount, your contribution will support future development and bug fixes. Thank you!
tr_TR: Miktar önemli değil, katkınız ilerideki geliştirme ve hata gidermelerini destekleyecektir. Teşekkürler!

en: No, it's clean
tr_TR: Hayır, temiz

en: Nov
tr_TR: Kasım

en: Now checking folders permissions
tr_TR: Şimdi klasör yetkileri kontrol ediliyor

en: Oct
tr_TR: Ekim

en: Operating System:
tr_TR: İşletim Sistemi:

en: Original filename:
tr_TR: Orjinal dosya adı:

en: PHP Version:
tr_TR: PHP Versyonu:

en: Password
tr_TR: Şifre

en: Password:
tr_TR: Şifre:

en: Please delete this file before proceeding with the installation...
tr_TR: Lütfen kuruluma devam etmeden önce bu dosyayı silin...

en: Please type again your password:
tr_TR: Lütfen şifrenizi tekrar girin:

en: Please write a category name...
tr_TR: Lütfen bir kategori adı yazın...

en: Podcast Archive
tr_TR: Podcast Arşivi

en: Podcast Description
tr_TR: Podcast Açıklaması

en: Podcast Episode
tr_TR: Podcast Bölümü

en: Podcast Generator Configuration
tr_TR: Podcast Generator Ayarları

en: Podcast Generator Language
tr_TR: Podcast Generator Dili

en: Podcast Generator News
tr_TR: Podcast Generator Haberleri

en: Podcast Generator web page
tr_TR: Podcast Generator web sayfası

en: Podcast Subtitle
tr_TR: Podcast Altbaşlık

en: Podcast Subtitle or Slogan
tr_TR: Podcast alt başlığı veya slogan

en: Podcast Title
tr_TR: Podcast Başlığı

en: Podcast cover that will be displayed in the iTunes Store
tr_TR: iTunes Store'da gösterilecek podcast kapak görseli

en: Processing changes...
tr_TR: Değişiklikler gerçekleştiriliyor...

en: Processing episode...
tr_TR: Bölüm işleniyor...

en: Publication Date
tr_TR: Yayınlanma Tarihi

en: RSS feed regenerated:
tr_TR: RSS akışı tekrar oluşturuldu:

en: Read Documentation
tr_TR: Kullanım Kılavuzunu Oku

en: Regenerating Feed
tr_TR: Veri akışı tekrar oluşturuluyor

en: Reload this page
tr_TR: Bu sayfayı yeniden yükle

en: Root Directory
tr_TR: Kök Klasör

en: Scan finished:
tr_TR: Tarama bitti:

en: Searching...
tr_TR: Aranıyor...

en: See documentation
tr_TR: Kullanım Kılavuzuna göz at

en: Select YES if this episode contains explicit language or adult content
tr_TR: Bu bölüm uygunsuz dil ya da yetişkinler için içerik barındırıyorsa EVET'i seçin.

en: Select YES if this episode contains explicit language or adult content.
tr_TR: Eğer podcastiniz uygunsuz bir dil ya da yetişkinlere yönelik içeriğe sahipse EVET'i seçin

en: Select a category:
tr_TR: Kategori seç

en: Select date format
tr_TR: Tarih formatını seç

en: Select or change iTunes Categories
tr_TR: iTunes Kategorilerini seç veya değiştir

en: Select or change iTunes Categories (iTunes Store)
tr_TR: iTunes Kategorilerini seç veya değiştir (iTunes Store)

en: Select up to 3 categories for your episode...
tr_TR: Bölümünüz için 3 taneye kadar kategori seçin...

en: Send
tr_TR: Gönder

en: Sep
tr_TR: Eylül

en: Setting writing permission to
tr_TR: Yazma ayarları ayarlanıyor

en: Setting...
tr_TR: Ayarlanıyor...

en: Setup
tr_TR: Kurulum

en: Short Description
tr_TR: Kısa Açıklama

en: Size:
tr_TR: Boyut:

en: Start now...
tr_TR: Şimdi başla...

en: Step
tr_TR: Adım

en: Submit your podcast to the iTunes Store
tr_TR: Podcast'ini iTunes Store'a yayınla

en: Subscribe to this podcast with iTunes
tr_TR: Bu podcaste iTunes ile abone ol

en: Subtitle
tr_TR: Alt başlık

en: Support Podcast Generator
tr_TR: Podcast Generator'ı destekle

en: The category doesn't exist...
tr_TR: Kategori bulunmuyor...

en: The category you are trying to add already exists...
tr_TR: Eklemeye çalıştığın kategori zaten var...

en: The episode date has been set to future. This episode won't show up till then.
tr_TR: Bu bölümün tarihi ileri bir zamana ayarlanmış. O zamana kadar gösterilmeyecek.

en: The episodes of your podcast are automatically sorted by date. Changing the date of this episode will change its order in the podcast feed. If you specify a date in future, your episode won't be shown till then.
tr_TR: Podcastinizdeki bölümler tarihe göre listelenir. Bu bölümün tarihini değiştirmek, podcast akışındaki sırasını da değiştirecektir. Eğer gelecekteki bir tarihi belirlerseniz, podcastiniz o zamana kadar akışta gözükmeyecektir.

en: The form below reports the current time and date of the server. If you specify a date in future, your episode won't be shown till then.
tr_TR: Aşağıdaki form sunucunun şimdiki tarih ve zamanını gösterir. Eğer bundan ileride bir tarih belirlerseniz, bölümünüz o zamana kadar gösterilmeyecektir.

en: The information has been successfully sent.
tr_TR: Bilgiler başarıyla gönderildi.

en: The podcast description is too long and will be ignored.
tr_TR: Podcast ayrıntıları çok uzun ve umursanmayacak.

en: The uploaded episode files will be automatically renamed using just alphanumeric characters and the current date.
tr_TR: Yüklenen bölüm dosyaları otomatik olarak yeniden isimlendirilecek. Sadece alfanumerik karakterler ve güncel tarih bilgisi kullanılacak.

en: Theme Selection
tr_TR: Tema Seçimi

en: Theme changed!
tr_TR: Tema değişti!

en: Themes and aspect
tr_TR: Temalar ve görünüş

en: These information will be used both in this website and in the resulting RSS feed
tr_TR: Bu bilgi hem bu web sitesinde hem de RSS akışında kullanılacak

en: This feature is enabled.
tr_TR: Bu özellik devrede.

en: This is FREEBOX
tr_TR: Bu ÖzgürKutu

en: This is possibly the first time you have entered this page: you haven't changed your podcast details yet. You are reccommended to provide a podcast title, description, etc... Try a different theme!
tr_TR: Bu muhtemelen bu sayfaya ilk girişin: podcast detaylarını henüz girmedin. Podcast başlığını, açıklamasını vs. yazmanı tavsiye ederiz... Başka bir tema da deneyebilirsin!

en: Time:
tr_TR: Saat:

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Try another theme...
tr_TR: Başka bir tema dene...

en: Try to set writing permission:
tr_TR: İzinleri ayarlamaya çalış:

en: Uncategorized
tr_TR: Kategorilendirilmemiş

en: Update Episode
tr_TR: Bölüm Güncelle

en: Updating
tr_TR: Güncelleniyor

en: Upload Episode
tr_TR: Bölüm Yükle

en: Upload Failed
tr_TR: Yükleme Başarısız

en: Upload New Episode
tr_TR: Yeni Bölüm Yükle

en: Upload Podcast
tr_TR: Bölüm Yükle

en: Upload another episode
tr_TR: Başka bölüm yükle

en: Uploading...
tr_TR: Gönderiliyor...

en: Use cron to auto index episodes
tr_TR: Bölümleri otomatik indekslemek için cron kullan

en: Useful information for debugging:
tr_TR: Hata ayıklama için kullanışlı bilgiler:

en: User
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: Username
tr_TR: Kullanıcı Adı:

en: Username or password not valid. Please try again...
tr_TR: Kullanıcı adı veya şifre geçerli değil. Lütfen tekrar deneyin...

en: Validate this feed with w3c validation service
tr_TR: Bu akışı w3c validasyon servisi ile doğrula

en: Visit the documentation for more information on how to setup a cron job
tr_TR: Bir cron job'u nasıl kurabileceğinize dair daha detaylı bilgi için dokümantasyonu ziyaret edin

en: Watch
tr_TR: İzle

en: Welcome
tr_TR: Hoşgeldiniz

en: YES, I am sure
tr_TR: EVET, eminim

en: Year
tr_TR: Yıl

en: Yes
tr_TR: Evet

en: Yes! Directories have the correct writing permissions
tr_TR: Evet! Klasörlerin doğru yazma izinleri var

en: You are already using this theme
tr_TR: Zaten bu temayı kullanıyorsun.

en: You can limit the feed to the last episodes
tr_TR: Son bölümler akışında görüntülenecek bölüm sayısını

en: You can now proceed to the last step of Podcast Generator Installation...
tr_TR: Şimdi Podcast Generator kurulumunun son aşamasına geçebilirsin

en: You can optionally disable the freebox if you don't need it.
tr_TR: Dilerseniz ÖzgürKutu'yu pasif hale getirebilirsiniz.

en: You can replace the current image with a new one. To be eligible for featuring on iTunes Store, a podcast must have 1400 x 1400 pixel cover art in JPG or PNG.
tr_TR: Şu anki görseli bir yeni bir tanesi ile değiştirebilirsiniz. iTunes Store'da öne çıkmaya uygun olması için, bir podcast 1400 x 1400 piksel boyutunda JPG ya da PNG bir kapak görseline sahip olmalıdır.

en: You can specify a different author for this episode, otherwise the default author will be the podcast owner
tr_TR: Bu bölüm için farklı bir eser sahibi belirtebilirsiniz, belirtmezseniz varsayılan eser sahibi adı olarak podcast sahibi kullanılacaktır

en: You didn't assign writing permission to the media folder and the uploaded file can't be saved on the server.
tr_TR: Medya klasörüne yazma izni vermemişsiniz ve yüklenen dosya sunucuya kaydedilemedi.

en: You didn't enter a password or the two passwords do not correspond; please go back and type your password again...
tr_TR: Bir parola girmediniz ya da girilen iki parola uyuşmuyor; lütfen geri gidin ve parolanızı tekrar girin...

en: You didn't enter the username...
tr_TR: Bir kullanıcı adı girmediniz...

en: You submitted more than 12 keywords for iTunes...
tr_TR: iTunes için 12 anahtar kelimeden daha fazla girdiniz...

en: Your browser does not support the audio player
tr_TR: Web tarayıcınız ses oynatıcısını desteklemiyor

en: Your browser does not support the video player
tr_TR: Web tarayıcınız video oynatıcısını desteklemiyor

en: Your copyright notice
tr_TR: Copyright notunuz

en: Your file is bigger than upload max filesize on your server.
tr_TR: Dosyanız sunucunuzun izin verdiği azami dosya boyutundan büyük.

en: Your freebox has been updated!
tr_TR: ÖzgürKutu'n güncellendi!

en: Your podcast details
tr_TR: Podcast ayrıntılarınız

en: Your server configuration
tr_TR: Sunucu konfigürasyonun

en: Your server configuration allows you to upload files up to
tr_TR: Sunucu konfigürasyonunuz en fazla

en: and see if you can proceed with the installation of the script.
tr_TR: ve scriptin kurulumuna devam edebiliyor musunuz diye bakın.

en: characters
tr_TR: karakter

en: characters left
tr_TR: karakter kaldı

en: episode(s) in the feed
tr_TR: bölüm(ler) olarak değiştirebilirsin

en: episodes
tr_TR: bölümler

en: feed
tr_TR: veri akışı

en: feed:
tr_TR: akış:

en: has been deleted
tr_TR: silindi

en: iTunes Categories successfully changed...
tr_TR: iTunes Kategorileri başarıyla değiştirildi...

en: iTunes Category 1
tr_TR: iTunes Kategorisi 1

en: iTunes Category 2
tr_TR: iTunes Kategorisi 2

en: iTunes Category 3
tr_TR: iTunes Kategorisi 3

en: iTunes Keywords
tr_TR: iTunes Anahtar Kelimeleri

en: iTunes Keywords:
tr_TR: iTunes Anahtar Kelimeleri:

en: iTunes Store Settings
tr_TR: ITunes Store Ayarları

en: iTunes categories
tr_TR: iTunes kategorileri

en: iTunes cover art
tr_TR: iTunes albüm kapağı

en: iTunes cover art replaced successfully.
tr_TR: iTunes albüm kapağı başarıyla değiştirildi.

en: iTunes image
tr_TR: ITunes imajı

en: if you like Podcast Generator please consider
tr_TR: Eğer isterseniz Podcast Generator'a

en: is NOT writable
tr_TR: yazılaMAZ

en: is empty... (it will be ignored)
tr_TR: boş... (umursanmayacaktır)

en: is not a supported extension or your filename contains forbidden characters.
tr_TR: desteklenmeyen bir eklenti ya da dosya adınız yasaklı karakterler içeriyor.

en: is writable
tr_TR: yazılabilir

en: m
tr_TR: dk

en: new episode(s) added.
tr_TR: yeni bölüm(ler) eklendi.

en: new episodes added
tr_TR: yeni bölümler eklendi
